História klubu
V roku 2001 vzniklo občianske združenie pod názvom Školský basketbalový klub Handlová, ktorého hlavnou činnosťou je zabezpečovať športovanie detí a mládeže. Následne došlo k odlúčeniu basketbalovej mládeže od Baníka Handlová na základe písomnej dohody štatutárov Baníka Handlová a ŠBK Handlová. Na základe tohto, pre mládežnícky basketbal veľmi dôležitého rozhodnutia, dnes tento šport patrí k najobľúbenejším medzi našimi deťmi a mládežníkmi.

Za tých 10. rokov prešli ich rukami stovky chlapcov a dievčat. Vo všetkých riadiacich a kontrolných orgánoch klubu majú v prvom rade zastúpenie rodičia detí.

História Školského basketbalového klubu Handlová je od jeho vzniku nerozlučne spätá so Základnou školou Mierové námestie v Handlovej a s basketbalovým hnutím a jeho rozvojom v našom meste. Od otvorenia školy sa v jej telocvični hrala niekoľko rokov federálna 1. liga mužov v basketbale, čo malo pozitívny vplyv aj na záujem školopovinnej mládeže o tento šport.

BULETÍN NA STIAHNUTIE

Počas dlhoročnej práce s mládežou dosiahli aj v minulosti mládežnícke kolektívy celý rad vynikajúcich športových výsledkov v rámci Slovenska a bývalého Československa. Brány ZŠ opustili mnohí vynikajúci športovci: Peter Orgler, Dušan Lukášik, Ľudovít Smačko, Marcela Dušánková (kapitánka majsteriek Európy r. 1989), Katarína Poláková (reprezentantka SR na OH v Soule) a množstvo ďaľších, ktorí našli uplatnenie vo vrcholových súťažiach aj v zahraničí.
Dnes je na škole zriadených 5 športových tried s 10 oddeleniami, kde je sústredených celkom 120 chlapcov a dievčat. (Na 1. stupni ZŠ je zavedený systém pohybovej prípravy v 2. 3. a 4. ročníku, ktorú navštevuje celkom 60 žiakov.) Týmto spôsobom je v súčasnosti do pravidelnej športovej prípravy zapojených viac ako 180 detí.


Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
+421(0)907 344 649
info@sbkhandlova.sk
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2019 www.sbkhandlova.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk