Spod košov MBL s Ján „Kovo“ Kováčik /ROZHOVOR/
10 Marec 2019
Ako prvého v rubrike „Spod Košov MBL“ sme si pre Vás pripravili rozhovor s Jančim Kováčikom. Ako sa dostal k basketbalu a ako hodnoti MBLKU nájdete práve tu. Prajem príjemné čítanie

„Kovo“ na úvod sa nám trochu predstav.
Nazdárek. Volám sa Ján Kováčik, narodil som sa v Handlovej 20 mája. Vyrastal som v Handlovej a chcel by som tu zotrvať aj naďalej spolu s mojou rodinkou, pretože Handlová ako taká je svojím spôsobom pekné, malé mestečko a má fantastické okoli na život.

Poďme k basketbalu. Ako a čo ťa k nemu viedlo?
K hraniu basketu ma viedlo to, že ma skôr bavilo búchať loptou o betón ako kopať do nej(úsmev). Pár chalanov z dvoru a zo školy sme išli vo štvrtom ročníku na ZŠ Mierové námestie kde bol nábor a skúsili sme teda či nám to ide a tak aby sme mohli navštevovať basketbalovú triedu.

Basketbal je kolektívny šport. Kedy a aký najväčší úspech si v basketbale mal?
V podstate hrať basketbal bol pre mňa úspech, za ktorý vďačím určite Jaroslavovi Daubnerovi, keďže som mohol robiť to čo ma baví. Spoznal som nových skvelých ľudí a pokračoval v tom. Potom tam boli určite Majstrovstvá SR a majstrovstvá škôl.

Poďme teraz k MBLke. Ako sa ti pozdáva tento projekt?
Po 17 rokoch obnoviť mestskú ligu v Handlovej, podla mňa skvelý nápad. Je to pre všetkých nadšencov basketbalu každého veku. Za mňa určite palec hore.

V MBL si so svojím tímom zaváhal len tri krát. Práve dve porážky ste zaznamenali s družstvom z Prievidze- RIP City. Je spôsob ako ich poraziť?
Nepodarilo sa nám to ešte, ale verím že máme na to ako TÍM, aby to bolo reálne. Každý náš zápas proti ním je „egálový“ ale hold oni sú to bývalí hráči, ktorý nepatrili k tým čo sedeli na striedačke (úsmev). Ale práve takéto zápasy sú možno že lákadlom pre oko diváka.

Keďže ste druhý, aký máš osobný ciel v tejto sezóne MBL so svojím tímom?
Osobný cieľ? Hmm určite byť prvý s tímom a a patrične to osláviť (úsmev). A ešte roztrhať sieťku trojkovou streľbou (smiech), no zatiaľ to len korigujem.

Ak by sa konal ďalší ročník MBLky, zúčastnite sa ho?
Určite! Ak sa bude konať ďalší ročník v čo dúfam a dovolí mi to čas a iné veci rád sa zúčastním. Je to super vec že sa v Handlovej vôbec niečo takéto deje!
„Kovo“ ďakujem za tvoj čas. Toto bol prvý diel novej rubriky SPOD KOŠOV MBL.

Autor: I.Morvay
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
+421(0)907 344 649
info@sbkhandlova.sk
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2019 www.sbkhandlova.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk