Prvá medaila z európskej ligy sa zapíše do histórie!
20 Marec 2019
Je koniec! Medaily sú rozdané, najlepší hráči ocenení a my sa môžeme bližšie pozrieť na cestu ŠBK Handlová vedúcu až do finálového turnaja. Hráči ŠBK Handlová mali možnosť predstaviť sa na troch turnajoch, a to v českej Opave, nemeckej Jene a v domácom turnaji v Handlovej. Dosiahnutými výsledkami malo ŠBK pred finálovým turnajom na konte 6 výhier a 8 prehier. Najlepší turnaj odohrali pred ich vlastnými divákmi, kde zaznamenali zisk strieborných medailí. V domácom turnaji nestačili len na BK Opava, keď prehrali iba o 6 bodov, 53:59. V piatich turnajoch si sily zmeralo 10 družstiev z piatich rôznych krajín. ŠBK Handlová a BK Inter Bratislava boli zástupcovia slovenského basketbalu v tejto lige.Poďme k finálovému turnaju The Finals CEYBL. Skupiny sa odohrali v halách v českej Lytomišli a českej Třebovej. ŠBK nastúpil postupne v skupine B v Českej Třebovej v sobotu proti Vienna D.C. Timberwolves a zápas skončil našou výhrou, 50:37. V ten istý deň porazili aj poľský tím WKK Wroclaw, 66:54. Sobotu odštartovali prekvapujúcim víťazstvom nad Science City Jena výsledkom 47:42. Tri zápasy, tri výhry a na ŠBK čakal zápas, v ktorom sa malo rozhodnúť, či si zahrá vo finále alebo v boji o bronzové medaily. Prišiel posledný zápas a v skupine na nich čakal nezdolaný súper z Opavy. ŠBK sa do polčasu držalo na dostrel, ale v tretej štvrtine sa súper odpútal na 10 bodov a nakoniec po výsledku 50:68 posunul ŠBK do boja o bronz.Boj o bronz sa začal v nedeľu, 17.3. o 10:15 hod, kde si ŠBK zmeralo sily s poľským zástupcom SKM Zastal Zielona Góra. Hráči dali do zápasu aj po dvoch náročných dňoch všetko a po zaznení záverečnej sirény s výsledkom 65:47 boli BRONZOVÍ! Spoločnými silami pretavili skúsenosti z turnajov do lesku bronzu, pre Handlovú mali však odlesk zlatý. Prvá medaila z európskej ligy sa zapíše do histórie handlovského mládežníckeho basketbalu, ako aj do kroniky športu v meste Handlová. V tomto turnaji ocenili aj tzv. „All stars“ turnaja, najlepších hráčov, medzi ktorými sa objavil aj jeden z našich. Svojimi výkonmi, bodmi, ale aj tímovou hrou a poctivým plnením obrannej činnosti si vybojoval miesto medzi ocenenými Samuel Murcin. 

Nemôžme zabudnúť ani na ostatných, menovite na: Petra Chríbika, Marca Ondrejka, Adama Porubčana, Mareka Máčaia - kapitán družstva, Sebastiána Švareninu, Aleša Németha, Olivera Vaigla, Róberta Kotiana, Dominika Maruniaka, Emila Hrebíčka, Miroslava Radoviča, Christiána Minárika, Milana Geletu, Libora Majdlena, Patrika Matejčíka a Krištofa Kašpera.
Dokázali fungovať ako jednoliaty celok na The Finals CEYBL. Samozrejme, nemožno opomenúť ani realizačný tím, menovite Ján Beránek, tréner družstva a Maroš Minárik, asistent trénera. Prinášame aj vyjadrenia trénera, Jána Beráneka a hráča zápasu, Mareka Máčaia.
Marek Máčai, hráč a kapitán ŠBK Handlová: ,,Myslím, že sme proti Zelenej Góre zahrali výborný zápas, pretože sme hrali o tretie miesto a išli sme do toho s tým, že chceme vyhrať. Chceli sme ich poraziť najvia,c ako sa len dá a sme šťastní, že sa nám to nakoniec aj podarilo a dostali možnosť aj tí menej skúsení spoluhráči. Mne osobne sa tento turnaj veľmi páčil, dopadol pre nás skvelo. Bolo to super!“

Ján Beránek, tréner ŠBK Handlová: ,,Vstupovali sme do ligy, keď to takto môžem nazvať, ako taký outsider, že ideme niečo vyskúšať. Postupne, zápas k zápasu sme sa zlepšovali, mali sme slabšie obdobia, ale aj silnejšie. Konkrétne, čo sa týka tohto posledného zápasu o tretie miesto, hrali sme proti poľskému výberu, to znamená, že sú tam tí najlepší hráči. Neviem či zo stredného Poľska alebo z nejakej ich oblasti, regiónu. Boli síce o hlavu vyšší, ale náš tím dal do toho to naše handlovské srdiečko a porazili sme aj takýto obrovský tím. Tam nemôžeme hľadať nejaké skutočnosti, že sme spravili to a to, ale dali sme do toho srdce a chceli sme viac vyhrať ako poľský tím. Nakoniec sme agresívnou hrou a chcením počas celého zápasu prekvapili. Stále fungovala psychika, a preto hodnotím tento zápas veľmi pozitívne a som na chalanov naozaj, naozaj nesmierne pyšný za to, čo dokázali. Opakujem, sú to chalani pospájaní z dvoch tried, a takýto veľký úspech na takejto medzinárodnej scéne sa v Handlovej ešte nikomu nepodaril.“

Konečné poradie CEYBL:

1. Adfors Basket Lytomišl (ČR)
2. BK Opava (ČR)
3. ŠBK Handlova (SR)
4. SKM zastal Zielona Góra (PL)
5. Science City Jena(NEM)
6. BK Inter Bratislava (SR)
7. Danube future Stars (RAK)
8. WKK Wroclaw (PL)
9. Mitteldeutsche Basketbal Academy (NEM)
10. Vienna D.C. Timberwolves (RAK)


comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
+421(0)907 344 649
info@sbkhandlova.sk
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2019 www.sbkhandlova.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk