Magazín MBL: Výsledky a zhrnutie 10., 11., 12. a 14. kola
8 Apríl 2019
Po vyše mesačnej prestávke je tu opäť pripravený Magazín MBL. Počas tejto prestávky sa nám odohrali 4 kolá, konkrétne desiate, jedenáste, dvanáste a štrnáste. Dohrávať sa bude deviate a trináste kolo, termín včas zverejníme. Teraz Vám prinášame report z jednotlivých kôl. Do konca základnej časti nám ostávajú tri kolá. V 15. kole nás čakajú dva zápasy, konkrétne RIP City - Zelená Bistro STEIGER, Pro A Tím – Baník Handlová. Z hľadiska blížiaceho sa Play-off je toto kolo, ktoré sa uskutoční 4. 4. 2019 s úvodným rozskokom o 18.00 hod. dôležité pre postavenie tímov v tabuľke pred dohrávkami. Nájdete nás na známej adrese. Tešíme sa na Vás!

10. kolo
V desiatom kole na seba v prvom zápase narazili dva úplne rozdielne tímy. RIP City vyzval na súboj Zelenú Bistro STEIGER. Po výsledku 97:33 si líderskú pozíciu udržal tím RIP City. V druhom dueli sme si pozreli ofenzívne divadlo z oboch strán, počas ktorého padlo spolu 24 úspešných trojkových pokusov. Baník Handlová si po výsledku 105:65 berie dva body do tabuľky proti Pro A tímu. Strelcom kola bol Lukáš Demeter, ktorý zaznamenal 40 bodov a 6 úspešných trojkových pokusov. Zároveň si stále drží titul „Najlepší strelec“ a vďaka tomuto zápasu má na konte už 205 bodov za túto sezónu. V 10. kole sa nad 100-bodovú hranicu dostali dvaja hráči tímu RIP City, konkrétne Martin Tragor a jeho spoluhráč, Adam Dušan Gális. V danom kole padlo rovných 300 bodov.

RIP City – Zelená bistro STEIGER 97:33 (28:10, 20:6, 29:9, 21:8)
RIP City:
Gális 22,Tragor 14, Murín 10, Hájek 9, Suja 8 (Kundla 21,Chríbik 10)
Zelená Bistro STEIGER:
Jočik 15, Mužík 11, Májový 7, Tisaj a Cibula 0
TH: 9/5 (56%) - 2/0 (0%) Fauly: 5 - 6 Trojky: 3 - 3
Rozhodovali: Morvay

Baník Handlová – Pro A tím 105:65 (26:19, 30:18, 20:11, 29:17)
Baník Handlová:
Demeter 40, Jány 33, Prosba 11, Fulajtár 8, Hliva 6 (Kováčik 7)
Pro A tím:
Kubovič 37, Bartuš F. 11, Krč 7, Seleši 6, Kouřimský 2 (Bartuš P. 2, Papp a Noskovič 0)
TH: 12/8 (67%) – 9/6 (67%) Fauly: 10 - 12 Trojky: 15 - 9

11. kolo:
V jedenástom kole nás čakali ďalšie dva duely. Fish Five Ráztočno si upevnil pozíciu tretieho tímu tabuľky nad Zelenou bistro STEIGER pomerom 66:20. Po tomto zápase nasledoval posledný tretí súboj medzi RIP City a Baník Handlová. Dve víťazstvá na konte mal isté prievidzský tím, Baník však chcel prvýkrát bodovať nad súperom. Všetky zápasy týchto dvoch tímov nám prinášali vždy vyrovnané súboje a rovnako tomu bolo aj teraz. Po výsledku 66:59 si RIP City pripísalo ďalšiu výhru.. Najlepší strelec 11. kola sa stal s 26 bodmi iba 14-ročný Patrik Ficel. 100-bodovú hranicu prekonal ďalší hráč, konkrétne Janči „Kovo“ Kováčik, ktorý má na konte konkrétne 102 bodov. V kole padlo 211 bodov.

Fish Five Ráztočno – Zelená bistro STEIGER 66:20 (26:6, 18:5, 11:3, 14:6)
Fish Five Ráztočno:
Ficel 26, Ďurčovič 15, Meliško 11, Jonas 8, Rumpli 4 (Šútor 2, Kaniansky 0)
Barany 10, Májový 7, Malek 3, Cibula 0
TH: 7/2 (29%) - 0/0 (0%) Fauly: 3 - 7 Trojky: 4 -2
Rozhodovali: Zlatňanský

RIP City - Baník Handlová 66:59 (19:14,12:10,18:12,17:23)
RIP City:
Gális 18, Tragor 17, Kundla 13, Pipíška 7, Suja 6 (Chríbik 5, Hájek a Murín po 0)
Jány 19, Demeter a Kováčik 12, Hliva a Prosba 6 (Fulajtár 4)
TH: 6/4 (67 %) – 8/5(63%) Fauly: 10 - 11 Trojky: 4 - 8

12. kolo
Dvanáste kolo sa otvorilo zápasom, v ktorom hral Pro A Tím s RIP City. Zápas sa rozhodol prakticky v prvej štvrtine, keď RIP City viedlo o 12 bodov, 22:10. Pro A Tím sa snažil túto stratu zmazať, ale súper si vždy našiel cestu pod jeho kôš. Pro A Tím si pripísal po najlepšom výkone nad RIP City prehru 50:72. Potom prišiel na rad súboj dvoch tabuľkových súperov. Fish Five Ráztočno sa už tretíkrát v sezóne stretlo s Baníkom Handlová. Ráztočania po výhre 75:73 v predĺžení a po prehre 33:72 potrebovali nad ich súperom vyhrať. Po prvých dvoch štvrtinách to bol vyrovnaný duel. Bod zlomu nastal v tretej štvrtine, v ktorej Baník odskočil na rozdiel štrnástich bodov. Posledná štvrtina nedopadla podľa predstáv, a tak si druhú prehru nad týmto súperom Fish Five Ráztočno pripisuje po výsledku 52:79. Najlepší strelec 12. kola bol Jozef Kubovič, ktorý zaťažil konto RIP City 29 bodmi. Jeho tímovému spoluhráčovi Danielovi Krčovi sa 9 bodmi v zápase podarilo dosiahnuť presne 100-bodovú hranicu. V tíme Baník Handlová sa to podarilo Jánovi Hlivovi, ktorý 20 bodmi dirigoval výhru Baníka a zastavil sa na čísle 110.

Pro A Tím - RIP City 50:72 (10:22, 16:17, 10:14,1 4:18)
Pro A Tím:
Kubovič 29, Krč 9, Kouřimský 6, Bartuš P. 4, Papp 2 (Seleši, Noskovič a Lukačka 0)
RIP City:
Tragor 20, Gális 18, Kundla 16, Švec 8, Suja 6 (Chríbik a Hájek 2, Murín 0)
TH: 6/3 (50%) – 8/2 (25%) Fauly: 11 - 9 Trojky: 3 - 4

Baník Handlová – Fish Five Ráztočno 79:52 (18:11,16:12,20:17,24:12)
Hliva 20, Demeter 15, Jány 14, Kováčik 12, Prokein J. 8 (Prosba 6, Fulajtár 4)
Ďurčovič 16, Klátik J. 12, Ficel a Jonas 6, Meliško 2 (Krnčok 4, Klátik M. a Kaniansky 2, Rumpli 0 )
TH: 10/4 (40%) – 4/2 (50%) Fauly: 8 – 10 Trojky: 3 - 2

14. kolo
Po týždennej odmlke sa Fish Five Ráztočno postavilo tímu RIP City. Tri štvrtiny tvrdého boja sľubovali dramatický záver tohto zápasu, bohužiaľ v poslednej štvrtine zvlhol Ráztočanom pušný prach a po prehre 45:77 nad RIP City strácajú v boji o druhé miesto už 5 bodov. Po dvoch prehrách si tretie víťazstvo v tejto sezóne pripísali hráči Pro A Tímu. Po výsledku 71:37 natiahli šnúru prehier Zelenej Bistro STEIGER už na 9 zápasov. Najlepším strelcom kola sa stal Martin Tragor, ktorý 31 bodmi rozhodol o výhre svojmu tímu. „Magickú stovku“ prekonal ďalší hráč, Filip Bartuš z Pro A Tímu, ktorý sa vďaka 20 bodom zo zápasu so Zelenou stal najlepším strelcom družstva. Jeho celkový počet bodov za sezónu dosahuje číslo 104.

Fish Five Ráztočno - RIP City 45:77 (15:19, 13:16, 9:10, 8:24)
Ficel 13, Jonas 10, Klátik J. 9, Ďurčovič 8, Meliško 2 (Klátik M. 3 ,Kaninasky a Rumpli 0)
RIP City:
Tragor 31, Kundla 19, Gális 18, Pipíška 8, Chríbik 2 (Hájek 1, Švec a Suja 0))
TH: 4/2 (50%) – 10/3 (30%) Fauly: 9 - 8 Trojky: 5 - 5

Pro A Tím – Zelená Bistro STEIGER 71:37 (19:5,23:5,11:13,18:14)
Pro A Tím:
Seleši 21, Bartuš F. 20, Bartuš P. 15, Kouřimský 9, Papp 4 ( Noskovič 2)
Málek 16, Májový 11, Cibuľa a Tisaj po 5, Goral 0
TH: 5/1 (20%) – 6/5 (83%) Fauly: 6 - 9 Trojky: 9 - 3

Pohľad na tabuľku strelcov (TOP 10)

1. Lukáš Demeter (Baník Handlová)–232 b.