Magazín MBL Výsledky a zhrnutie 15.kola + dohrávka 9. kola
14 Apríl 2019
15.kolo
Pred dvoma dohrávkami sa vo štvrtok 4.4.2019 odohrali dve stretnutia. Líderská pozícia sa nezmenila ani po 15. kole kde sa vyhrieva RIP City. V poslednom zápase si zmerali sily zo Zelenou Bistro STEIGER a po výsledku 103:23 majú po odohraní 11 zápasov rovnaký počet výhier. Pre Zelenú to bola druhá stovka v sezóne. Druhý zápas odohrali Baník Handlová a Pro A Tím. Pro A Tím vrátil Baníku požičané, a to najlepším možným spôsobom. Pro A Tím dobrou obranou postrážil najlepšieho strelca MBL-ky a trojkovou streľbou v poslednej štvrtine rozhodol o prvej výhre nad týmto súperom pomerom 87:60. Najlepší strelec tohto kola bol Adam Gális, ktorý zostrelil Zelenú Bistro STEIGER 31 bodmi.

RIP City – Zelená Bistro STEIGER 103:23(25:8,27:9,27:3,24:3)
RIP City:
Gális 35, Murín 25, Švec 24, Kundla 7, Tragor 6 (Hájek 10)
Zelená Bistro STEIGER:
Májový 14, Jočik 7, Goral 2, Varín a Tisaj po 0
TH:4/2(50%) – 6/2(33%) Fauly: 5-5 Trojky: 9-1
Rozhodovali: Morvay

Baník Handlová – Pro A Tím 60:87 (11:19,21:18,13:30,15:20)
Baník Handlová:
Demeter 23, Jány 15, Prokein B. 10, Kováčik 9, Pustaj 3
Pro A Tím:
Kubovič 26, Bartuš P. 18, Bartuš F. 15, Krč 11, Kouřimský 7
TH:15/10 (45%) – 12/10(36%) Fauly: 14-15 Trojky: 8-11

9. kolo(dohrávka)
Dohrávka mala pre RIP City bodku za úspešnou základnou časťou. Hráči RIP City odohrali už 12ty, záverečný zápas základnej časti. Ráztočania neboli jednoduchým súperom, prvá štvrtina bola v réžií RIP City 14:7, ale nasledujúce dve štvrtiny vyhrali Ráztočania, ktorý mali jednobodovú stratu, kde svietil stav 31:32 po tretej štvrtine. Bohužiaľ im posledná štvrtina nevyšla podľa predstáv a RIP City zakončilo sezónu bez prehry. Navyše táto prehra hráčom Fish Five znemožnila boj o druhé miesto, a v poslednom kole narazia na Pro A tím. Pro A Tím sa postavil hráčom Zelenej Bistro STEIGER, ktorý nestačili útokom a dobrej obrane Pro A Tímu a berú si 11 prehru v sezóne po výsledku 35:75. Pro A Tím si vďaka tomu polepšil v tabuľke a dostal sa na priebežné 3. miesto. Najlepším strelcom kola bol s 26 bodmi Filip Bartuš, ktorý režíroval výhru svojho tímu. Podarilo sa prekonať jednu 100 bodovú hranicu a to konkrétne Jurajovi Klátikovi, ktorý si pripísal už 100-tý bod. V RIP City sa zas darilo dvojici Tragor, Gális. Martin Tragor sa zastavil na čísle 200 po 21 bodovom zápase a Adam Gális si 12 bodmi získal ocenenie najlepšieho strelca svojho tímu so 206-timi bodmi.

RIP City – Fish Five Ráztočno 52:40(14:7,7:11,11:13,20:9)
RIP City:
Tragor 21, Gális a Kundla po12, Suja 4, Murín 3 (Chríbik 0)
Fish Five Ráztočno
Jonas 16,Klátik J. 10, Kerata 6, Meliško 5, Klátik M. 3 (Rumpli 0)
TH:4/2 (50%) – 2/0(0%) Fauly: 7-8 Trojky: 6-7
Rozhodovali: Zlatňanský

Pro A Tím – Zelená Bistro STEIGER 70:35(18:8,18:7,16:9,18:11)

8. Ján Hliva (Baník Handlová)-110b.
9. Juraj Klátik (Fish Five Ráztočno)-100b.
10. Patrik Ficel (Fish Five Ráztočno)-99b.

Pohľad na tabuľku:
Prvé miesto je po štrnástom zápase isté. Toto miesto obsadili hráči RIP City, ktorý čakajú na svojho súpera v Play off MBL. Baník bude dohrávať posledný zápas s pohodou, nakoľko bude druhý v tabuľke aj v prípade že prehrá. Pre Baník hrá to že Ráztočania s nimi prehrali 2 z 3 zápasov a v prípade rovnosti bodov rozhodujú vzájomné zápasy. Pre Zelenú Bistro STEIGER to bude rozlúčkový zápas s touto sezónou. Počas posledných pár zápasov odohrali slušné súboje, kde najviac vynikali Marek Májový a Erik Jočik, ktorý dali v posledných dvoch zápasov dokopy 48 z 58 bodov. Fish Five Ráztočo si skomplikovali cestu na druhé miesto posledným zápasom s RIP City, kde prehrali po bojovnom zápase nešťastne 52:40. O tretie miesto sa tak pobijú s Pro A Tímom, ktorý má momentálne formu 3 výhier za sebou. V sezóne je to 1:1 na zápasy po výsledkoch 60:48 a 50:75 z pohľadu Ráztočna. Pro A Tím zvládol záver sezóny najlepšie ako sa dalo. Proti Baníkom si pripísali výhru 87:60 a potvrdili to v dohrávke výhrou na Bistrom 70:35. Dokonca stihli aj Fish Five preskočiť v tabuľke, dôležité však bude ako skončí posledný zápas. Práve pre tieto tímy bude posledný zápas skúškou pre blížiacim sa Play off MBL, kde sa bude bojovať o každý centimeter palubovky a o každú loptu v zápase.