Magazín MBL - Výsledky a zhrnutie 4.kola
3 December 2018
v rubrikách: Správy, MBL 2018
Po týždni sa k slovu opäť hlásila Mestská liga. Vo štvrtom kole sme mali možnosť vidieť šláger kola medzi RIP City a Fish Five Ráztočno. Víťazstvo v tomto súboji a doposiaľ neporazený tím sa stal RIP City pomerom 61:42. V druhom zápase nastúpili proti sebe Zelená Bistro STEIGER a Pro A Tím. Jednoznačný priebeh zápasu od začiatku až do konca a výhra o 52 bodov pomerom 73:21 v prospech Pro A Tímu.

Fish Five Ráztočno - RIP City 42:61 (13:15,13:17,8:15,8:14)

Fish Five Ráztočno

Ficel 12, Klátik J. 11, Ďurčovič 8, Jonas 5, Meliško 1 (Štupák 5, Klátik M. Kaniansky a Rumpli po 0)
RIP City:
Tragor 23, Pipíška 20 ( 5 trojok),Gális 7, Suja 4, Murín 4, (Šutka 3)
TH:12/9(75%) – 7/5(71%) Fauly: 8-8 Trojky: 5-6
Rozhodovali: Morvay, Minárik

Povedali po zápase:
Michal Klátik, hráč Fish Five Ráztočno: Zo začiatku sme s nimi vládali, ale už pri polčase sme videli že boli fyzicky a kondične lepšie pripravený. V tretej a štvrtej štvrtine sme už odišli úplne. Cez Vianoce musíme jesť menej koláčov (úsmev) a lepšie sa kondične pripraviť. Súperovi gratulujem k víťazstvu.

Lukáš Šutka- vedúci RIP City: Z nášho pohľadu to bol konečne taký zápas, ktorý mal úroveň a dynamiku. Museli sme sa popasovať so súperovou výškou a váhou. Tak ten prvý polčas je pravda že som nevidel (úsmev). Dávali sme koše dobre sme bránili ,nepúšťali sme ich do šanci z ktorých by nám dávali ľahké kôš. Takže si myslím že obrana nám dosť pomohla. Ďakujeme za zápas.

Pro A Tím – Zelená Bistro STEIGER 73:21 (17:5, 18:7, 12:4, 26:4)

Pro A Tím:

Krč 21, Bartuš F. 18, Papp 9, Bartuš P. 6, Seleši 5 (Noskovič, Lukačka a Kouřimský po 2)
Zelená Bistro STEIGER:
Májový 11, Tisaj 8, Cibula 2, Moštenický 0, Suchý 0 (Kuric 0)
TH:4/1 (25%) – 2/2(100%) Fauly: 2-5 Trojky: 4-3

Filip Bartuš, hráč Pro A tím: Dnes sme prišli s cieľom vyhrať a myslím že sme splnili presne to čo sme si povedali. Súpera sme k ničomu skoro nepustili a konečne sme si pripísali víťazstvo v tejto sezóne. Ďakujem mojim spoluhráčom za dobrý zápas.

Marek Májový- vedúci Zelená bistro STEIGER: Zápas bol v pohode. Mrzí nás že až o 51 bodov. Tešíme sa na ďalších súperov a dúfam že zabojujeme viac. Súperovi gratulujem k výhre.