Magazín MBL - Výsledky a zhrnutie 2.kola
16 November 2018
V druhom kole MBL - Handlová sme videli na palubovke dva rozdielne zápasy. V prvom zápase si poradil tím RIP City s Pro A Tím vysokým rozdielom 73:37. A v dramatickom druhom stretnutí si dva body po predĺžení berie Fish Five Ráztočno nad Baníkom Handlová po výsledku 75:73 pp. V akcii sme mohli vidieť aj veľmi známe tváre ako sú bývali extraligisti :Jonas, Nedeliak, Juraj ,, Ryba” Klátik a Peter Pipíška.

Pro A Tím – RIP City 37:73 (13:22,10:26,5:10,9:15)

Pro A tím:

Bartuš F. 14( 4 trojky),Bartuš P. a Papp po 6,Lukačka 5,Seleši 2(Kouřimský a Noskovič po 2)
RIP City:
Tragor a Šutka-(4trojky) po 15, Pipíška 12, Gális 11, Murín 9( Suja a Chríbik po 8)
TH:4/2(50%) – 10/5(50%) Fauly: 9-4 Trojky: 7-6
Rozhodovali: Morvay, Minárik

Povedali po zápase:
Martin Tragor - vedúci družstva RIP City: "Prišli sme v oklieštenej zostave, ale zápas začal hladko. Až do záveru sme sa netrápili, všetci si zahrali s chuti. Súperovi ďakujeme za zápas."

Jakub Kouřimský - hráč Pro A Tím: Dnešný zápas sme začali vcelku vyrovnane. Potom sme spravili pár zbytočných strát, ktoré asi rozhodli tento zápas. Myslím si že keď na sebe popracujeme, tak to bude v pohode a budeme vyrovnaným súperom. Súperovi gratulujem k víťazstvu a tešíme sa na ďalší zápas.

Baník Handlová – Fish Five Ráztočno 73:75 pp (12:14,23:19,20:13,12:19,8:10)

Baník Handlová:
Demeter 33 ( 5 trojok),Hliva a Jány po 13,Kováčik 13,Prokein J. 4 (Prokein B. 2, Fulajtár 0)

Fish Five Ráztočno:
Ďurčovič 20,Klátik J. 19,Nedeliak 13,Meliško 10,Klátik M. 5(Jonas 9, Kaniansky a Štupák 0)
TH:15/9(60 – 17/10(59%) Fauly: 12-9 Trojky: 10-8

Tibor Jány- hráč Baník Handlová: Tento zápas sme vyhrávali ,ale tento krát nám nevyšiel záver. Počas celého zápasu sme boli v miernom vedení, ale v posledných dvoch až troch minútach sme prestali hrať našu hru. Nedokázali sme skórovať a predĺžení boli šťastnejší oni. Ďakujeme za výborný zápas a gratulujem k víťazstvu.

Juraj Klátik- vedúci Fish Five Ráztočno: Podľa mňa vynikajúci zápas, tí ľudia ktorí sa prišli pozrieť  musel zápas páčiť. Na to,že sme sa stretli prvý krát a niektorí chalani ako Rasťo Štupák, ktorý držal po 18 rokoch loptu v ruke, tak si myslím že všetko bolo super. Sme Ráztočania, chalani ktorí nikdy možno nehrali súťažní basketbal, možno jeden ročník, alebo chodili sem tam trénovať. Som tu ja, Marek a Dima ,ktorý sme hrávali profesionálne, ale minimálne už 10 rokov sme nehrali, takže na to že sme sa prvý krát stretli vynikájúce. Ja som spokojný.