Historická premiéra v CEYBL pre mladých Handlovčanov
27 November 2018
v rubrikách: Žiaci U14, Zápasy družstva
V dňoch 23. – 25. novembra sa v Českej republike konalo ďalšie kolo STREDOEURÓPSKEJ LIGY (CEYBL) U14, v ktorom mal zastúpenie aj slovenský mládežnícky basketbal s tímom ŠBK Handlová. Pre Handlovú to bolo historické vystúpenie v rámci Európskej ligy v basketbale. Stredoeurópsku ligu hrá päť krajín a z každej krajiny v nej pôsobia dva najlepšie tímy v danej kategórii. Zo Slovenska sú to tímy Inter Bratislava a ŠBK Handlová.

Zverenci trénera Beráneka nastúpili v Opave proti vysokokvalitným tímom Rakúska, Poľska, Nemecka a Českej republiky. Na svoje konto si mladí šikovní Handlovčania pripísali 2 víťazstvá a 3 prehry. Na ďalšie kolo CEYBL cestujú chlapci do Nemecka.

Tréner tímu, Mgr. Ján Beránek:„
Bol to výnimočný turnaj, počnúc organizáciou až po samotné zápasy. Chlapci predviedli fantastický bojovný a kolektívny výkon proti vynikajúcim tímom v strednej Európe. Každý jeden zápas bol nesmierne vyrovnaný a rozhodovali naozaj len maličkosti. Pre nás je úspechom už len samotná účasť v tejto lige a každé jedno víťazstvo je veľkým bonusom. Som nesmierne rád, že deti z malého mestečka, akým je Handlová, bojujú a naberajú skúsenosti proti skvelým európskym tímom a výberom z jednotlivých krajín. Nesmierne sa už tešíme na ďalšie kolo v Nemecku.“

Výsledky + tlačovky zo zápasov  :

ŠBK Handlová - Mitteldeutsche BA 77:43WKK Wroclaw - ŠBK Handlová 52:56
ŠBK Handlová - Danube Future Stars 43:51
SKM Zastal Zielona Góra - ŠBK Handlová 56:38BK Opava - ŠBK Handlová 68:58

Galéria článku
comments powered by Disqus
Spoj sa s nami
Školský basketbalový klub HANDLOVÁ
ZŠ Mierové námestie 27
972 51 Handlová
+421(0)907 344 649
info@sbkhandlova.sk
Prihláste sa k odberu noviniek
Buďte informovaný ako prvý!
©2019 www.sbkhandlova.sk, všetky práva vyhradené,
Kopírovanie akejkoľvek časti tejto stránky bez písomného súhlasu autora je zakázané.

navrhol, nakreslil, naprogramoval a rozhýbal webdizajn.glirp.sk